Пре-кадетите се класираха на финали!

22.05.2024

Момчетата до 16 години от СК Перун Варна се класираха за финалите на републиканското първенство по волейбол. Отборът пътува до Разлог, където се изигра последната квалификация за класиране на финали. Участваха общо 4 отбора, които се бориха за две места. Отборът на Перун попадна в група М с отборите на домакините от Пирин Разлог, ВК Царевец (Велико Търново) и Дея спорт (Бургас). В първия ден момчетата от Варна стартираха с мач срещу домакините от Разлог. Отборът на Пирин бе по-постоянен в играта си и успя да спечели с 3:0 гейма. Във втория си мач Перун се изправиха срещу отбора на Царевец (Велико Търново). Първият гейм момчетата от Варна бяха категорични 25:10, но вторите две части бяха по-оспорвани, като отборът на Царевец успяваше да поведе в началото на геймовете, но варненци ги настигаха и изпреварваха към края на частта. Така след 25;10, 25:21, 25:22 момчетата от Варна се поздравиха с победата.

Във втория ден от турнира отборът на Перун се изправи с последен мач срешу отбора на Дея спорт Бургас. След двучасово морско дерби, момчетата от Бургас успяха да измъкнат мача с крайното 3:2 гейма. Въпреки загубата обаче в крайното класиране варненци завършиха на второ място и се класираха за финали на републиканското първенство, които ще се проведат между 10.06 и 16.06. Отборът на Пирин Разлог бе над всички и с три победи оглави класирането и също се класира за финалния етап на надпреварата. Отборите на Царевец и Дея спорт приключват участие за сезон 23/24. Пожелаваме успех на момчетата на държавните финали!