Първа контрола и първа победа на мъжкия отбор през този сезон

18.10.2023

Волейболен клуб Перун Варна ще участва с мъжки отбор в А НВГ (Национална Волейболна Група) мъже през сезон 2023/2024. Отборът се сформира наскоро и изигра първата си проверка в този състав. Част от състава тази година ще бъде опитният диагонал Калоян Канев, минал през отборите на Черно море Варна, Добруджа 07, Дунав Русе, също играл и във Франция. Разпределител на отбора ще бъде също опитният Христо Енков, който е играл за отборите на Добруджа 07, ЦСКА, Арда Кърджали, Ботев Луковит, Дея спорт и със сезон във Франция. Иван Йорданов, който идва от школата на Черно море, ще се състезава на поста краен нападател. По-опитните състезатели ще помагат за развитието на юношите от школата на ВК Перун. В контролния мач участие взе и либерото от школата Александър Цанев, който този сезон ще бъде преотстъпен на ВК Бяла и ще участва във Висшата лига. Отборът изигра първия си мач в този състав срещу юноши старша възраст Черно море.

Мъжкият ни тим стартира по-добре срещата и поведе с 2:0 гейма. Юношите на Черно море обаче изравниха резултата след спад в концентрацията в полето на отбора на Перун Варна. В тайбрека при резултат 14:13 в полза на ВК Перун след защита на Александър Цанев топката попадна в незащитена част от полето на Черно море. Двамата треньори обаче се разбраха отсъждането да бъде за спорна топка и резултатът остана 14:13. Момчетата от Перун обаче бяха категорични и при повторното разиграване и затвориха гейма и мача в своя полза с крайното 15:13 и 3:2 гейма.