Девойките отстъпиха на Шумен като гости

13.02.2023

Отборът на девойки старша възраст (момичета родени 2004 и 2005) година отстъпи срещу отбора на Шумен в мач от втория полусезон в груповата фаза на държавното първенство.

Така отборът на Шумен успя да вземе реванш за мача във Варна, където момичетата от Перун спечелиха с 3:2 гейма.

В двубоя участие не успяха да вземат две от основните състезателки на отбора на Перун, а шанс за игра получиха по-младите момичета.

Мачът започна равностойно, но след двадесета точка домакините бяха по-концентрирани в ключовите моменти и поведоха в резултата с 1:0 гейма.

Втората част момичетата от Шумен придобиха увереност и започнаха да изпълняват силен начален удар, което затрудни посрещането на Перун и резултатът стана 2:0 гейма.

Идентична волейболна ситуация се повтори и в третия гейм. Така, при резултат 0:3 гейма девойките на ВК Перун отстъпиха като гости срещу отбора на Шумен.