Страхотни успехи в плажния волейбол постигнаха състезателите от ВК Перун Варна

03.09.2022

Националните състезатели Ивет Гавраилова и Александър Цанев от детско-юношеската школа на ВК Перун Варна, заедно със своите партньори – Елеонора Гичева и Ясен Станев, постигнаха отлични резултати на европейското първенство по плажен волейбол U18 в Гърция.

Девойките, водени от Милен Стоянов победиха на 1/16 финал в оспорван двубой отбора на домакините от Гърция с 2:1 гейма. Така те се класираха за 1/8 финал на европейското първенство, където премериха сили със силния отбор на Белгия. Въпреки че отстъпиха с 0:2 гейма, това бе най-доброто класиране на България на европейско първенство по плажен волейбол за последните години при жените.

Юношите Цанев/Станев също успяха да излязат от груповата фаза, като на 1/16 финалите се изправиха срещу отбора на Финландия. Българската двойка успя да поведе в мача с 1:0 гейма, но допусна загуби във втория гейм. Стигна се до тайбрек, който бе спечелен от финландците.