Националите продължават напред на европейското първенство по плажен волейбол

02.09.2022

Волейболистите от школата на ВК Перун Варна – Александър Цанев и Ивет Гавраилова заедно със своите партньори – Ясен Станев и Елеонора Гичева се класират на 1/16 финали на европейското първенство по плажен волейбол U18 в Гърция.

Младежката двойка Станев/Цанев записаха по една победа и една загуба във втория ден от турнира. Българският тандем се наложи над Кипър с 2:0 гейма. В отделните части съответно на 11 и 19 точки. Момчетата, водени от Милен Стоянов допуснаха загуба от отбора на Латвия с 0:2 гейма. Тези резултати бяха достатъчни, за да класират България на 1/16 финали.

Девойките изиграха оспорван двубой срещу отбора на Кипър, като допуснаха загуба с 1:2 гейма. Въпреки това взетият гейм и вчерашната победа бяха достатъчни, за да продължат напред към 1/16 финалите. Там те ще се изправят срещу отбора на домакините от Гърция.