Победа в първия мач на мъжете

12.02.2023

Мъжкият отбор на ВК Перун Варна победи с 3:0 гейма отбора на Шумен като домакин в първия мач за втория полусезон на А НВГ мъже.

Срещата започна добре за тима от Варна, който отвори разлика още в началото на гейма. Впоследствие обаче гостите успяха да изравнят резултата, стига се до 22:22, но момчетата от Перун успяха да спечелят гейма и поведоха с 1:0.

Втората част протече по-равностойно, треньорът изпробва различни варианти в състава си, като отборът на Перун отново успя да се пребори за спечелване на гейма и поведе с 2:0.

През третата част момчетата от Варна бяха най-категорични. Успяха да отворят голяма разлика и я запазиха до края на гейма. Треньорът гласува доверие на по-младите състезатели в тима за тази част. При резултат от 3:0 гейма, ВК Перун спечели двубоя срещу отбора на Шумен.

Следващият мач на мъжете е на 18.02 в Силистра, като момчетата имат нужда от победа, за да запазят шансове за по-нататъшно класиране.