Позитивни емоции на финалния турнир по плажен волейбол

28.08.2022

От 26.08 до 28.08 се проведе финалният турнир по плажен волейбол във Варна, плаж Аспарухово. В турнира взеха участие общо 11 мъжки и 14 женски двойки. ВК Перун Варна беше представен от трима състезатели при мъжете и пет състезателки при жените.

Дарина Киндова успя да се пребори за сребърните отличия заедно с партньорката си Е. Петрова. На полуфинала те победиха националната ни състезателка Ивет Гавраилова, която игра с Е. Гичева. На финала отстъпиха на фаворитките в турнира – Мишонова/Николова. Гавраилова/Гичева загубиха битката за бронза срещу друга варненска двойка- Кьосева/Александрова.

На пето място в турнира при дамите завърши друга състезателка на ВК Перун Варна- Вероника Иванова, която игра с А. Николова. На девето място останаха Свилена Стоянова и Денислава Пенчева. Те играха в тандем съответно с Д. Германова и В. Коцева.

13. Филипова/Стоянова, Монова/Петрова

В мъжкия турнир националът ни Александър Цанев, заедно със своя партьор- Я. Станев, успя да стигне до четвъртфинал, където загуби от победителите в турнира- Механджийски/Стоименов с 1:2 гейма. Цанев/Станев са пети в крайното класиране. Двойката на ВК Перун – Кирил Вучев/Христиан Тодоров завърши турнира на девето място.

В полуфиналните двубои Механджийски/Стоименов победиха с 2:0 гейма Петров/Илиев. Вълов/Кирчев спечелиха със същия резултат срещу Петров/Тренчев. На финала Механджийски/Стоименов спечелиха категорично срещу Вълов/Кирчев, а за бронзовите медали се пребориха Петров/Илиев.