Пре-кадетките спечелиха турнир „Независимост“ във Варна

23.09.2024

Момичетата, родени през 2010,2011 година спечелиха турнир „Независимост“ по случай Независимостта на България. Турнирът бе организиран от Волейболен клуб Перун-23 със собствени средства. Участници бяха отборите на ВК Любо Ганев Русе и ВК Бургос Волей Бургас. Първият мач бе между отборът от Русе и домакините от Варна. Домакините от Варна не започнаха добре срещата, изоставаха в резултата с 0:2 гейма и 21:24 при 3 мач Бола за отбора на Любо Ганев. Никол Петрова успя да вкара последователни начални удара, при които варненки играха успешно на контраатака и стигнаха до 24:24 , а след това и до 26:24. През четвъртият гейм домакините диктуваха играта и успяха да изравнят 2:2 гейма. В тайбрека резултата бе точка за точка, но в решителните моменти варненки успяха да покажат стабилна игра без грешки и обърнаха мача от 0:2 до 3:2!

Вторият мач бе по-лесен за домакините, които играха уверено и спечелиха с 3:0 гейма в морското дерби.

Третият мач, който бе директен сблъсък за второто място в турнира започна равностойно, с размяна на водачеството в резултата между Русе и Бургас. Момичетата от Любо Ганев бяха по-убедителни в края на гейма и поведоха с 1:0. Този гейм бе ключов, като в следващите два отборът от Русе успя да диктува играта и спечели с 3:0 гейма мача и съответно и второто място в турнира.