Отлично представяне на дамите на турнира в Свети Влас

03.07.2023

Приключи престижният турнир по плажен волейбол в Свети Влас, част от националната верига. Наградният фонд за турнира бе общо 10 000 лева, като участие взеха 16 мъжки и 12 женски двойки. ВК Перун Варна бе представен от двойката Кьосева/Иванова и състезателката Ивет Гавраилова, която участва с партньорката си Гичева.

Първият мач от основната схема на Кьосева/Иванова бе срещу софийската двойка Динова/Рачева, в който варненските момичета отстъпиха в тайбрек. Гавраилова/Гичева спечелиха срещу Тодева/Иванова.

Във вторият мач от основната схема победата за Кьосева/Иванова дойде след 2:0 гейма срещу Йоана Калинова/Мария-Елена Бояджиева. Така на четвъртфинал се изправиха Кьосева/Иванова срещу Гавраилова/Гичева. Двубоят бе много оспорван, като два гейма завършиха с по 2 точки разлика. Тандемът Кьосева/Иванова надделя с 2:1 гейма (21:18; 20:22; 16:14).

На полуфинала Кьосева/Иванова бяха близо до отстраняване двойката Петрова/Киндова, но загубиха с 1:2 гейма и 2 точки разлика във всеки гейм(20:22; 21:19; 13:15). Битката за бронзовите отличия бе спечелена от момичетата от Перун Варна срещу Рачева/Динова с 2:0 гейма (21:19; 21:12), като по този начин взеха и реванш за първия мач от турнира. Поздравления и за младата Ивет Гавраилова, която се представи достойно на един труден турнир!