Момчетата до 13 години с две победи от първия турнир

12.04.2023

Момчетата до 13 години на волейболен клуб Перун Варна се класираха за финалния етап на регион Добруджа. Отборът на Перун попадна в една група с отборите на Торо волей, Черно море и ВК Родина (Суворово).

В първия мач нашите момчета успяха да спечелят срещу Торо волей. Във втория двубой за деня състезателите от ВК Перун се изправиха срещу Черно море. Първия гейм бе спечелен от тима на Перун, във втория момчетата поведоха в резултата, но при 20:14 в полза на Перун последва обрат. Черно море успя да изравни, а след това и да поведе в гейма. Тимът на Черно море спечели втората част с резултат 25:20. В тайбрека отборът на Перун отново поведе с няколко точки, стигна се до 4 мач бола при резултат 14:10, но Черно море отново изравни 14:14 и успя да обърне гейма и съответно затвори мача при 16:14 в тайбрека. Получи се драматичен мач между два варненски отбори с много емоции за деца и родители. В последния си мач за деня отборът на Перун успя да спечели срещу домакините от Суворово. По този начин се класира напред към финала на регион Добруджа, който ще бъде изигран на 22-23.04.