Кадетите загубиха пред квалификационния турнир във Варна

28.03.2023

Отборът на момчета до 18 години (кадети) завърши на трето място в провелия се през изминалата седмица пред квалификационен турнир в Двореца на културата и спорта Варна. В първия мач момчетата от Варна срещнаха отбора на Дея спорт от Бургас. Домакините имаха своите шансове и водеха в резултата в третия гейм, но изпускаха инициативата и загубиха с 0:3 гейма.

Във втория мач Перун се изправи срещу отбора на Люлин (София). Момчетата от Варна стояха равностойно до средата на първия и втория гейм, като след това софиянци поемаха инициативата и отваряха разлика от 3-4 точки. Третият гейм домакините поведоха с 6 точки, но след 15-та точка отборът на Люлин успя да стопи изоставането си и затвори мача с 3:0 гейма. Софиянци успяха да спечелят с 3:0 и срещу Дея спорт и по този начин завършиха на първа позиция в групата, като продължават към квалификационни турнири за класиране на държавни финали. Отборите на Варна и Бургас отпадат от по-нататъшно участие.